Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi / Biyoloji
Forumumuza Hoşgeldiniz...
Forumumuzdan daha fazla verim almak için lütfen Kayıt Olunuz...

Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Şub. 14, 2010 2:46 pm

Okulumuz 1991–92 eğitim-öğretim yılında iki hazırlık sınıfı olarak Fatih Vatan Lisesi bünyesinde açıldı. 1992–93 eğitim-öğretim yılı başında bugünkü binasında eğitime başladı. Okulumuzun adı, Vatan Caddesi üzerinde olması nedeniyle Vatan Anadolu Lisesi olarak uygun görülmüştü. 2005 yılından itibaren Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi olarak eğitim yolculuğuna devam etmektedir.

Kurucu müdürümüz Hasan Doğan görevini 1997–1998 eğitim-öğretim yılının sonuna kadar sürdürmüş, ardından aynı yıl Melek Kuyucu görevi kendisinden devralmıştır. 2006–2007 eğitim-öğretim yılında Okul Müdürümüz Melek Kuyucu’nun emekli olmasının ardından Zeki Baki Uzun okul müdürlüğüne atanmıştır.

1997/98 döneminde ilk mezunlarını veren okulumuz daha ilk yıllarından itibaren büyük başarılara imza atarak mezunlarının tamamını üniversiteye yerleştirmiştir. Öğretim kadromuz, sosyal etkinlikler konusunda gösterdiği özenle öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini, kendilerini birey olarak tanımalarını ve topluma karşı sorumluluklarının bilincine varmalarını temel eğitim ilkesi olarak kabul etmiştir.
Bugün de Türkiye’nin nitelikli üniversitelerine öğrenci gönderen Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi, öğretim alanındaki bu başarılarını yeterli görmeyerek eğitim alanında da projeleriyle, sosyal etkinlikleriyle öğrencilerine zengin bir eğitim öğretim hayatı sunmaya devam etmektedir.

Kaynak : http://www.samihaayverdial.k12.tr

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://saalbiyoloji.forummum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics